Ktoś wie, dlaczego tak często na Allegro produkty spożywcze w zestawach po np. 24szt wychodzą drożej niż kupowanie pojedynczo?
Conversation
Notices
-
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 04:45:07 JST Kuba Orlik
-
Arkadiusz Wieczorek (arek@mastodon.internet-czas-dzialac.pl)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 05:04:00 JST Arkadiusz Wieczorek
@kuba bo ludzie dają się nabić w butelkę i nie przeliczają na sztuki, łatwiej wtedy ukratkiem sprzedać drożej 😉
-
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 08:19:08 JST Kuba Orlik
@mgorny ale... te roznice czesto sa drastyczne! Przyprawa do ziemniaków na sztuki - 2pln. Zestaw 24 sztuk - 84pln 🤯
-
mgorny-nyan (on) :autism:🙀🚂🐧 (mgorny@pol.social)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 08:19:09 JST mgorny-nyan (on) :autism:🙀🚂🐧
możliwe logiczne/ekonomiczne przyczyny:
1. sprzedawca wystawiał, żeby było taniej od konkurencji, i akurat konkurencja miała wyższe ceny przy 24-pakach
2. aukcje kończyły się w różnym czasie, więc przy kolejnym wystawieniu nowej była inna cena wyjściowa, a druga ma jeszcze starą cenę
3. zaokrąglanie — najpierw wystawiał 24 szt., a potem podzielił przez 24 i się zaokrągliło w dół
To mi przypomina, jak kiedyś bardziej opłaciło mi się zamówić 50 worków tabletek solnych po 1 kg. Potem sprzedawca do mnie pisał, czy może mi to wysłać w 25 kg workach xD.
-
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 08:19:59 JST Kuba Orlik
@cichy1173 czekam aż wreszcie Allegro wprowadzi sortowanie po cenie za kg 🙏🙏🙏
-
Grzegorz Cichocki (cichy1173@mastodon.social)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 08:20:00 JST Grzegorz Cichocki
@kuba Bywa tak, aczkolwiek to nie jest powtarzalne. W moim przypadku ostatnim razem kupowanie karmy dla kota było właśnie bardziej opłacalne przy wyborze po 1szt, natomiast tym razem już bardziej opłacalny był wybór wielopaku 24 szt.
-
rozie (rozie@mastodon.online)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 21:10:26 JST rozie
@kuba Przykład? Może gabaryt i inna metoda dostawy?
Przy smart dostawa jest bezpłatna dla klienta i płaci (upraszczam) Allegro. Gdyby sprzedawca dostawał zwrot, to przy zakupie pojedynczo mógłby deklarować 8 paczek po 3 szt, a wysłać 24 szt w jednej.
-
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 21:10:26 JST Kuba Orlik
@rozie tutaj dwa z brzegu przykłady, mniej drastyczne różnice, ale nie znalazłem takich ofert, gdzie w hurcie jest taniej
-
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 22:52:09 JST Kuba Orlik
@rozie no.... ale ze świecą przykładów pozytywnych, gdzie hurtowo jest chociaż trochę taniej
-
rozie (rozie@mastodon.online)'s status on Sunday, 22-Dec-2024 22:52:10 JST rozie
@kuba Przykład z fasolą - może chodziło o zdobycie oznaczenia supercena?
Pasztet - to są różni sprzedawcy.
-
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Monday, 20-Jan-2025 05:08:03 JST Kuba Orlik
@rozie Tutaj znowu - im więcej sztuk, tym więcej za sztukę 🤷
-
rozie (rozie@mastodon.online)'s status on Monday, 20-Jan-2025 06:00:01 JST rozie
@kuba Nah, to jest do całego wyszukania, i znowu różni sprzedawcy - kto inny sprzedaje 1 opakowanie, kto inny 2 i więcej..
I tak, jest jedna oferta z gwarancją najniższej ceny minimalnie tańsza. -
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Monday, 20-Jan-2025 06:00:01 JST Kuba Orlik
@rozie no tak. Ale absolutnie nigdy nie znalazłem interesującego mnie produktu, który na allegro byłby taniej w hurcie niż w detalu
-
Kuba Orlik (kuba@toot.kuba-orlik.name)'s status on Monday, 20-Jan-2025 07:04:10 JST Kuba Orlik
@rozie nie spotkałem się z tym. Biorę po kilkanaście sztuk z reguły i nie ma limitów, które dałyby się we znaki. Zawsze kupowanie wielu pojedynczych jest tańsze w moim wypadku
-
rozie (rozie@mastodon.online)'s status on Monday, 20-Jan-2025 07:04:11 JST rozie
@kuba No rozumiem. Może kwestia wyszukiwania po cenie właśnie? 1 szt. i tak w praktyce nikt nie kupi, a ponieważ nie ma wyszukiwania "najtaniej za sztukę", to nie opłaca się obniżać tam ceny - oferty na listingu to nie podbije, ludzi nie przyciągnie. Dodatkowo, przy pojedynczych może być bloker typu ilość w przesyłce i koszt kolejnych przesyłek, więc ludzie i tak wezmą większe?
-